Pozvánka: Dny kogenerace 2017

Konference bude příležitostí udělat symbolickou tečku za více než rok trvající nejistotou v oboru v důsledku zdlouhavého procesu notifikací podpory. Účastníci se tak budou moci věnovat přednáškám a diskusi o vývoji evropské energetické politiky a perspektivách kogenerace.

Konferenci „Dny kogenerace 2017“ pořádá COGEN Czech ve dnech 24-25.10.2017 v Aquapalace hotelu v Čestlicích.

Je stále více zřejmé, že malé a střední plynové kogenerace budou díky svojí flexibilitě, vysoké účinností i zapojením do vznikajících lokálních chytrých sítí významnou součástí energetického systému.

I letos budou přednášky věnovány jak kogeneraci, tak i celkovému vývoji české a evropské energetiky.  Konferenci zahájí náměstkyně pro energetiku MPO Lenka Kovačovská, která bude účastníky informovat o stavu projednávání zimního energetického balíčku a jeho dopadech na českou energetiku. V dalších blocích se bude konference věnovat stále živému tématu trhu s elektřinou, aktuálním změnám v legislativě i připravovaným dotačním programům.
Nebudou chybět i prezentace zajímavých projektů, např. realizace podnikového energetického systému ve firmě TEDOM, propojujícího kogeneraci s fotovoltaikou, akumulací tepla i elektřiny do jednoho funkčniho celku, v případě potřeby schopného fungovat nezávisle na vnější síti.

Zajímavé změny nastávají v distribučních soustavách. Distributoři v souladu s evropskými standarty zvyšují požadavky 
na technické parametry nových zdrojů, aby měli více nástrojů k řízení kvality elektřiny v distribuční síti, zároveň s tím pak začíná diskuse o větším využívání i nových typech podpůrných služeb v distribuci. V panelové diskusi proto budeme za účasti zástupců distributorů, provozovatelů a dodavatelů technologií i obchodníků debatovat o aktuálně připravovaných změnách v PPDS a využivání schopností kogenerací při řízení distribuční soustav.
Mezi téměř 20 přednášejícími budou jak představitelé státní správy, tak podnikatelské sféry i oborových organizací z Česka i ze zahraničí.  
V předsálí je opět možnost firemní prezentace, letos ve dvou variantách (5 m2 resp. 10 m2).
Další info a registraci přihlášek najdete na webu: http://www.cogen.cz/dny-kogenerace-2017.html
Reklamy

Váš komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s