Pozvánky

—————————————————————————————————-

BŘEZEN 2014

4.3.2014 – Zelený průmysl: Základ konkurenceschopné Evropy?
Ekonomiky států EU se stále více orientují na služby. Může Evropa vůbec prosperovat bez tradičních průmyslových odvětví? Je možné je nahradit? Je třeba reindustrializace, aby Evropa zůstala konkurenceschopná? Jak “zelení” podnikatelé vidí budoucnost evropského průmyslu v kontrastu s většinovými podnikateli? Jaký dopad má na nejnovější průmyslový vývoj unijní energetická a klimatická politika?

18.3.2014, Praha – Energetická (r)evoluce: Inspirace pro ČR?
Tato diskuse by se měla zaměřit v první řadě na zásadní rozdíly mezi probíhající německou energetickou transformací, založenou na obnovitelných zdrojích a vysoké energetické účinnosti a českou cestou směřující k tomu, stát se jaderným ostrovem v srdci Evropy. Zajímavé bude srovnat důsledky obou přístupů k energetické politice na úrovni EU. Která ze zmíněných vizí může být být ekonomicky a ekologicky smysluplná pro udržitelnou budoucnost? Existují v této oblasti nějaká univerzální řešení? Debatována by měla být také možnost koordinace národních energetických politik na unijní úrovni, v současnosti dostupné mechanismy a překážky vytvoření jednotné evropské energetické politiky. Konečně by měla přijít řeč na pokračování evropského klimatického balíčku 20-20-20.

26-27.3.2014, Praha – Průmyslová ekologie 2014
Cílem konference je vytvořit platformu pro setkávání provozovatelů průmyslových zařízení, investorů, zástupců státních orgánů, výzkumných pracovníků, konzultačních firem a nevládních neziskových organizací a umožnit jim diskusi a výměnu zkušeností v mezioborové oblasti dopadů lidských aktivit na životní prostředí.

Reklamy

Váš komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s